Follow Us @soratemplates

środa, 31 sierpnia 2016

Wybieraj "Teraz albo nigdy" Sarah Dessen

10:07:00 0 Comments

Śmierć jest bardzo trudnym momentem w życiu każdego człowieka. Odejście bliskiej osoby, strata tym spowodowana sprawia, że często bardzo zmieniamy swoje życie. Pojawia się poczucie winy, trudne do pokonania, moment zastanowienia, co mogliśmy zrobić lepiej, szybciej, inaczej. Różnie radzimy sobie ze stratą, każdy ma własny sposób na jej pokonanie, a to często również rodzi problemy i nieporozumienia.

niedziela, 28 sierpnia 2016

Jak się poczujesz będąc "Czarny jak ja" John Howard Griffin

11:36:00 0 Comments


Kolor skóry przez całe wieki decydował o możliwościach, jakie dany człowiek posiadał. Życie, prawa i jakiekolwiek wybory w dużej mierze były narzucone przez społeczeństwo. Dziś Ameryką rządzi człowiek, którego przodkowie przez stulecia cierpieli, najpierw jako niewolnicy, później jako ta gorsza populacja. Jeszcze nie tak dawno bycie osobą o ciemnej karnacji decydowało o całym życiu, zmuszało do życia według reguł białych obywateli. W połowie XX wieku John Griffin, dziennikarz z Teksasu zdecydował się na eksperyment, który nikomu nie przyszedł wcześniej do głowy. Postanowił wcielić się w postać Murzyna*, żeby sprawdzić jak życie wygląda po drugiej stronie barykady. Jego doświadczenia z tego okresu, a także późniejsze wydarzenia, bezpośrednio z tym związane, zawarł w książce "Czarny jak ja". Wydawnictwo WAB, po ponad dziesięciu latach, postanowiło wznowić ten tytuł i tak oto wydanie II trafia na półki księgarń.

piątek, 26 sierpnia 2016

Mroczna, niezwykła "Próba ognia" Josephine Angelini

20:53:00 0 Comments

Pogoń za grzechem i złem przez stulecia niszczyła całe rodziny, skazywała ludzi na śmierć w męczarniach i ściągała strach na całe wsie i miasteczka. Wystarczył mały donos, najczęściej zupełnie bezpodstawny, aby kobieta została uznana za czarownicę torturowania, a następnie spalona na stosie albo utopiona. Najbardziej sławetny przypadek, ten z Salem pokazuje ogromną ludzką tragedię. To tam zginęło dwadzieścia osób, m.in. rodzina Proctorów. Pomysł na alternatywny świat, oparty na tamtych wydarzeniach wydaje się niezwykle pociągający. Postanowiłam zagłębić się w niego i poznać Lili Proctor. 

wtorek, 23 sierpnia 2016

Poznaj wszystkie "Tajemnice Luizy Bein" Renata Kosin

21:20:00 0 Comments

  Skomplikowane powiązania rodzinne, pogrążone w zapomnieniu tajemnice, trudne losy, nieszczęśliwe związki, dzieci, które przyszły na świat. Czasami historie naszych przodków bywają niezwykle barwne. Renata Kosin zaprasza nas do poznania jednego z takich przypadków, powoli zagłębiając się w historię rodziny Beinów. Czy ta podróż będzie udana?


  środa, 10 sierpnia 2016

  Poznaj "Powietrze, którym oddycha" Brittainy C. Cherry

  10:29:00 0 Comments

  Są takie chwile w życiu człowieka, kiedy coś się w nim zmienia. Momenty, które sprawiają, że nie można już żyć jak dawniej, jest to całkowicie niewyobrażalne. Strata bliskiej osoby potrafi ranić niezwykle boleśnie, niesamowicie mocno wpływając na psychikę człowieka. Czasami przypadek sprawia, że człowiek zdoła się znowu otworzyć, czasem zaś nie. 

  poniedziałek, 8 sierpnia 2016

  Głęboka, gęsta, ciemna "Rzeka podziemna" Tomasz Jastrun

  21:38:00 0 Comments
  Nie wiedziałam, co sądzić o tej książce. Zastanawiałam się, czy przypadnie mi do gustu. Czy będę w stanie przez nią przebrnąć. Depresja nie kojarzy mi się dobrze, staram się nie myśleć o takich kwestiach, zazwyczaj szukam radości i odpoczynku na kartach książek. Ciekawiło mnie jednak, czy autorowi udało się pokazać prawdziwą chorobę duszy. Czy czytając ją będę w stanie poczuć choć namiastkę tego uczucia.